<<články z roku 2010    <<články z roku 2009     <<články z roku 2008     ještě starší články>>


Předvánoční posezení důchodců

čtvrtek, 27.12.2007 11:25 - Autor: Wimpy

V čas adventní, konkrétně 8. prosince, uspořádal "Dámský klub" tradiční posezení hlincohorských důchodců a my se rozhodli přinést podrobnější zprávičku, než byla ta ve Flash News. Dlužno podotknouti, že ještě poměrně nedávno byly doby, kdy části obecního zastupitelstva byly podobné iniciativy proti srsti a tudíž je nepodporovalo. Krom malého pohoštění a drobných dárků došlo i na koledy a jiné zpěvy, tentokrát v podání Kristýnky Boršovské s jejími klávesami a kytarou.

celý článek


HANKA A PETRA: 110 LET

neděle, 04.11.2007 09:27 - Autor: Wimpy

Veškeré společenské akce na Hlincovce začínají stále víc připomínat bujarou silvestrovskou televizní show. Na rozdíl od některých televizí i nevulgární a vtipnou. Oslavy narozenin se tomu rozhodně v ničem nevymykají. Bylo tomu tak i v případě oslavy 110 let Hanky a Petry 12. října v místní hospodě. Tentokrát dokonce doslova, neb se na Hlincovce zjevil přenosový vůz TV Hlincová Hora s početným štábem a především reportéra a moderátora Dědka J. Štarka. Že to stálo za to ostatně brzy uvidíte na filmové reportáži našeho webu, kterou stříháme až se z nás kouří. (Možná, že vás některé mate, kdo z nás je vlastně je kdo, zvláště při pohledu na stránku naší redakce. Má se to asi tak, jako s trojjediným bohem. Je to parta a pořád je to jen jeden. Doufám, že jsem to řádně rozjasnil.)

celý článek


CESTOU NECESTOU

úterý, 25. 09. 2007 17:26 - Autor: Wimpy

Víkend, kdy se lámalo léto v podzim byl věru nádherně babsky letní. V sobotu jsme si hodili koulí při dalším, dnes už tradičním, klání v pétanque. Bylo to super příjemné odpoledne. Náš tým Bombarďáků od loňské premiéry zaznamenává neustálý propad v umístnění, ale naštěstí poslední neskončil. Zvítězili, jak jinak, opět Horynovo dítka před Pankáči, třetí skončili Tři sestry, "bramboroví" Myšáci, na pěkném pátém místě my Bombarďáci a pro premiérové Hlinomazánky ta první vlaštovka, pěkné, ještě bodované šesté místo.

V neděli jsem se rozhodl využít příjemného slunného počasí a vyrazit na výlet. Kam jinam, než na oblíbenou Šumavu.

celý článek


NA ZAHRANIČNÍCH CESTÁCH 2007

středa, 19.09.2007 18:46 - Autor: Umba

Jako kluk, nebo prostě v mládí, jsem si vysnil mnohé cestovatelské cíle – pyramidy v Gize a Mexiku, africká divočina, Machu Picchu, jezero Titicaca, Mys dobré naděje, Grand Canyon, Himálaj a velehory vůbec, Tibet, ostrovy v Tichomoří a tak dál, dál, dál... A toužil po jejich naplnění. Za komančů v podstatě zůstávalo jen u tužeb a aspoň (zaplať pánbůh) u objevování krás Balkánu, ale že mnohé stály za to. Časem jsem si některé sny splnil. K mým vysněným cílům patřil i Matterhorn. „Aspoň ho vidět,“ říkal jsem si. Když jsem navštívil Gizu, Machu Picchu, Mys dobré naděje, Keňu, Sigirii, Dawson City..., cítil jsem zvláštní směsici dojetí, radosti a zadostiučinění. Když jsem však uviděl poprvé Matterhorn v celé jeho majestátní kráse, zastavilo se mi srdce...

celý článek


 

JE SPORT JEŠTĚ  VŮBEC SMYSLEM TURNAJŮ?

sobota, 18. 08. 2007 13:30 - Autor: Wimpy

Trvalo mi to zatraceně dlouho, než jsem se k letošnímu fotbalovému turnaji zpravodajsky dostal a důvodů jsem k tomu měl dost. Kdybych byl o něm psal hned po jeho skončení, byl by to nespíš jen příval sprostých slov. Radši jsem nechal kaši vystydnout. Jedna myšlenka se mi však vrací neustále. Jde v hlincohorských turnajích ještě o čestné sportovní zápolení, nebo už definitivně převážily toliko zákulisní čachry? Když ano, jak může někoho těšit případná výhra, když jí bylo dosaženo nesportovně?

celý článek


 

 

OPERACE "POHRANIČNÍ OPEVNĚNÍ ČSR"

čtvrtek, 02. 08. 2007 15:33 - Autor: Umba

29. června vyrazil náš expediční sbor ve složení Áda (vrchní náčelník), Sony (náčelník), Žebřík (velitel itineráře) a já (mužstvo) dvěma jeepy na okružní cestu po pohraničním opevnění z dob první Československé republiky. Nehodlám se pouštět do podrobností, jež si stejně v nijak hojné míře nepamatuji a navíc o tom existuje spousta více méně odborných publikací. Trasu a hlavně program připravil velitel Žebř a to fakt skvěle. Bohužel program operace byl příliš časově náročně sestaven a jak už to v takových případech podrobně sestavených plánů bývá, tak se nakonec moc nedodržel.

celý článek


ROLÁDOVÁ PARÁDA

sobota, 20. 02. 2010 15:49 - Autor: Radka Pflegrová

Tak vám přináším další vzpomínku ze starých, ve wordu tištěných "Rozhledů."

Někdo  má  rád  plavovlásky, jiný  brunetky, jeden  peníze, druhý   flámy, ale všichni  milujeme  jídlo a pití. Pití  v naší malinké, letité, příjemné hospůdce, která nám v  některých chvílích doslova padala  na hlavy a jídlo, pokud možno konzumované tamtéž. Proto   pět  minut   po  vyhlášení  termínu   roládové parády, začali  všichni   potencionální  účastníci  vytrvale shánět  zaručeně  nejlepší recepty na  onen  soutěžní  nejlepší  výrobek, a to na všech frontách. I my jsme doma přemýšleli  o  tom, jak  to  udělat, aby  naše  roláda  nebyla  jen  jedlá, ale  zároveň  také  nejchutnější.

celý článek


CO TAKÉ PŘINESLO JARO 2007

středa, 23.05.2007 17:35 - Autor: Umba

Diamantová svatba

Postup do extraligy

Stavba plotu na hřišti

Pétanque

Plácaná

Toulky Šumavou 2007

Hlincovka.cz

celý článek


VELEKRT ÚTOČÍ

středa, 21.03.2007 14:59 - Autor: Umba

Letošní zima nezima někoho potěšila, jiného pěkně namíchla. Kdo byl asi jednoznačně nadšen byli krtci. Sprásknutí rukou mnohého zahrádkáře - pěstitele připomínalo spíše skandovaný potlesk, jak rychle na jeho zahrádce vznikaly krtiny, navíc v hustotě, která brala dech a mnohá zahrádka připomínala políčko po čerstvé hluboké orbě. Některé krtiny byly tak veliké, že, jak nám napsal náš zakatastrální dopisovatel, je nebylo možno odvézt najednou na kolečku.

 

celý článek


OSLAVA SVÁTKU PRACUJÍCÍCH ŽEN

pátek, 16.03.2007 10:18 - Autor: Wimpy

Poměrně nedávno jsem zavzpomínal na dnes již legendární karbanátkově osvětovou akci konanou před lety na "počest" takzvaného Vítězství pracujícího lidu, parodující schůze někdejšího "předvoje pokroku a míru" - KSČ. Vzpomínal jsem takřka se slzou v oku, protože jsem netušil, co se chystá. Vlastně dnes bych měl použít již času minulého. Co se tedy chystalo? Na sobotu 10. března LP 2007 byla naplánována oslava svátku všech Mezinárodního dne žen. Pro ty, kteřísi nepamatují, co pravá oslava tohoto svátku obnášela, jen uvedu, že tolik ožralých chlapů na hektar jste v odpoledním čase nepotkali ani o Silvestru. Letos, stejně jako dříve se hlavních příprav chopili nejschopnější chlapi z širého okolí a že byli schopní skoro všeho.

celý článek


ARCHEOLOGICKÝ OBJEV STOLETÍ

pátek, 02.03.2007 10:34 - Autor: Umba

O hotové archeologické zemětřesení na Hlincovce se postarala naše jednička v investigativní žurnalistice - zástupce Wimpy. Po ne zrovna vydařené akci okolo Tassovo brány se Wimpy rozhodl zjednat radikální nápravy a to rovnou na poli vědy jemu tak blízké: Archeologii. Je jeho nehynoucí zásluhou, že se Hlincovka, či lépe řečeno její megalitická lokalita, doslova přes noc dostala na seznam archeologických monumentů, jako jsou pyramidy v Gíze, Machu Picchu, Stonenhenge, francouzský Carnac, nebo Kounov v Čechách. Nálezy na Hlincovce se těmto velkolepým památkám více, než vyrovnají.

 

celý článek


RUDÁ ZÁŘE NAD HLINCOVKOU

pondělí, 22.01.2007 21:27 - Autor: Wimpy

Nerad bych, aby snad tyto stránky byly jen jakýmsi "filmem pro pamětníky," ale jsou akce, na které se nezapomíná. Právě takovou byla v roce 1999 "bolševická schůze" spojená s se soutěží o nejlepší karbanátek. Když jsem prohlížel zdigitalizované materiály své videotéky, nešlo  tuto retro recesi, lépe řečen,o její záznam, přehlédnout. Vy, kdo pamatujete zavzpomínejte a vy ostatní se podívejte, co se může stát, když začnou dospělí blbnout. A kdyby jenom dospělí...

 

 

celý článek


<<články z roku 2010    <<články z roku 2009     <<články z roku 2008     ještě starší články>>

home