<<články z roku 2010    <<články z roku 2009     <<články z roku 2008     <<články z roku 2007


VÁLEČNÉ VŘAVY ŠUMAVSKÉ

středa, 20.12.2006 16:17 - Autor: Wimpy

V poslední části mé pomyslné trilogie, odehrávající se kolem údolí Olšiny, se vypravíme do Polečnice, která se více než čím jiným vyznačuje nádražím, kde se vagónovala a vykládala nejroztodivnější vojska, aby vybojovala velkolepé bitvy, vesměs vítězné, nebo aspoň měkkou turistikou přeorali chráněnou okolní krajinu pásy a granáty. Poblíž Polečnice stávaly i tábory "našeho pluku." Ty uvozovky jsou tu proto, že já ho za svůj nijak zvlášť nepovažoval. Působení v armádě mi totiž nikdy nijak nepovznášelo a nepůsobilo mi adrenalinovou rozkoš. Armádu jsem spíš nenáviděl. S odstupem času není můj postoj tak vyhrocený. Určitě si ale žádný z mých někdejších velitelů nikdy nemyslel, že by se beze mne neobešel. Však mě ani na konci mé prezenční služby příliš do svých služeb "nelámali." Měl jsem spíš pocit, že se jich nakonec docela rádi zřekli.

celý článek


HODŇOVSKÁ ELEGIE

středa, 20.12.2006 15:35 - Autor: Wimpy

Každý pravý svazák, kterému nebyl lhostejný osud socializmu v naší zemi, ať tím měl na mysli cokoli a hlavně osud jeho vlastní, musel aspoň jedenkrát za střední školu vyrazit pomoci našemu průmyslu, či zemědělství a téměř zadarmo se účastnit shora vysoce organizované takzvané "letní aktivity." Opustili jsme pro jednou brány našeho dosavadního "živitele," národní podnik Budvar, na něhož se kupodivu "letní aktivita" nevztahovala (výdělek nebyl účelem, nýbrž duchovní splynutí s dělnickou, v našem případě rolnickou třídou) a vyrazili jsme na sena do Hodňova.

 

celý článek


TAM, KDE LEŽÍ TÁBOR OLŠINA

sobota, 16.12.2006 8:47 - Autor: Wimpy

Před časem jsem se u příležitosti zápisků o výletech na Šumavu zmínil, že mě to pořád dosti táhne do oblasti Olšiny a Hodňova. Samozřejmě, když stojíte na břehu rybníka a hledíte na masiv Špičáku, Knížecího stolce a Chlumu, nebo z kteréhokoliv z okolních návrší na celé údolí rybníka, nevyvolá toto konstatování na tváři každého milovníka šumavské přírody pražádný údiv. Je to tam moc hezké a proto mě dost štve, že drtivou část tohoto krásného koutu přírody okupuje armáda. U mě je to asi umocněno zážitky z dob mého dětství a mládí, bohužel nevyjímaje běsnění armád Varšavské smlouvy, jehož jsem byl "hybnou silou." Velitelé byli asi jiného názoru, ale už sám fakt, že všechny bitvy byly vítězné, hovoří za vše. O tom ale jindy.

celý článek

 


JEŠTĚ Starší články:

STRANA PIVNÍ OBRODY

TASSO ŠOKUJE

Kdo to skoulel s koulemi nejlépe

Ach ty zprávy...

Letní toulky Šumavou

Fotbálek 2006

Tentokrát s oblečením navíc

Zvláštní vydání Hlincovských rozhledů

SE ŠÍPKOVOU - SE ZELÍM

HÚŠ: Al-Zajda chystá okázalý útok

Vencovo brána

Těžký život na hranici

PODPIS PROTI TEMELÍNU

PROTESTNÍ NOTA

NAPĚTÍ KOLEM PEŠAVÁRU

TEMELÍN DO RAKOUSKA

Přirozený způsob života 

Bez klobouku boss 

KRYPTOZOOLOGICKÉ ZÁHADY

Další drobné články

 


<<články z roku 2010    <<články z roku 2009     <<články z roku 2008     <<články z roku 2007

 

home