<<články z roku 2010    články z roku 2008>>     články z roku 2007>>     ještě starší články>>

VÁNOČNÍ SHON, BLUDNÝ AUTOBUS A PUNČ ZDARMA

neděle, 27. 12. 2009 13:24 - Autor: Umba

Vánoce jsou však svátky klidu. Teda pokud váz nezabije lehce postpubertální šofér v silném automobilu (což se mě včera málem třikrát postihlo), nebo neušlapou v supermarketu (to očekávám zítra) a vy se jich ve zdraví dožijete. Pak už nezbude než sešrotovat nějaké to cukroví, spořádat jednu, dvě vánočky, zadávit se rybím řízkem, nebo prasknou pod přívalem jiných pochutin, či horou rozličných, ba roztodivných pokrmů a na závěr se ztřískat svařákem, grogem a kořalkou u vánočního stromu republiky za dohledu ducha Vladimíra Volganova. Nadějné vyhlídky a ještě k tomu Vyhlídky.

celý článek


 

 

ZBOJNICKÝ DENÍČEK

sobota, 20. 02. 2010 11:30 - Autor: Umba

5. 9. 2009

Vyrazili jsme za rozbřesku automobilem Škoda směrem Ortvínovice. Navigační systém nás vedl neomylně až do Olomouce. No neomylně... My ho neposlouchali a jeli jsme kam jsme chtěli a on se nám pomstil. Místo na Lipník nás vyslal do Ostravy. Když jsem se rozčílil, tak nás provinile navigoval přes Hranice do Valmezu a pak to najednou šlo. Cesta z Žilinydo Terchovej, za naším kámíkem Jánošíkem, mu taky dělala problém, ale my se už nenechali mýliti.

celý článek


 

ŽELEZNÁ ŠORNA

sobota, 08. 08. 2009 11:15 - Autor: Wimpy

Není mnoho let, kdy na hudebním nebi zazářila supernova, jak sám název článku napovídá, byla jím,dnes už kultovní skupina Železná šorna. Její hudební styl, přesahující do té doby zažité žánry, je víc než originální, zároveň těžko zařaditelný, čerpající z punku, death metalu, hard core, stejně jako jako z rituální hudby lovců mamutů a přesto si hned po prvních koncertech získal řadu věrných posluchačů (myslím že první a druhou).

celý článek


 

ROCKOVÁ PUMPA

sobota, 20. 06. 2009 14:06 - Autor: Umba

Rok se sešel s rokem, my jsme taky kapánek sešli, ale hlavně když jsme se sešli, skoro ve stejné sestavě, na stejném místě před mixáky, spolu se známými z Nazaretů, zase s rockem ve Čkyni na Rockové pumpě. Chyběla nám sice zrádnou mexickou chřipkou (již jsem sem úspěšně zavlekl) skolená (ne zkalena, jak by to mohlo též vyznít) Radka a kulhavý a oberlený Péťa, přibyli zato pistolník (vystřílel u nápisu Slejdi všechny patrony do tečky nad i) Roch a Venca Císařů, známý svými legendárními hity Santa Maria a Veliká je čínská země.

 

celý článek

 


 

Plastici opět na Perštátě

sobota, 20. 02. 2010 11:30 - Autor: Umba

Jednou takhle 23. května ráno poslouchám Rádio Beat a co neslyším? Tedy spíš, co slyším. Probíhal zrovna víkend s Frankem Zappou a ZZ Top. Moderátor pouštěl Zappovu skladbu Plastic People a meditoval nad tím, jestli ten název nějak souvisí s názvem české undergroundové skupiny. To jsem se sice nedozvěděl, zato jsem se dozvěděl, že v Rudolfově se bude odhalovat pamětní deska u příležitosti 35. výročí neuskutečněného, protože bolševiky brutálně rozehnaného koncertu skupiny Plastic People of Universe v hostinci Na Americe.

celý článek

 


U všech rohatců

pondělí, 16. 02. 2009 17:24 - Autor: Umba

...tfuj! (Do rukávu, pochopitelně)

Ano. Mikuláš patřil opět k oněm vydařeným kulturně - obžerským akcím, pořádaných téměř každoročně k potěše většiny obyvatelstva Hlincovky i okolních obcí. Letos se jednalo o rozličné ďábelské mlsky nejroztodivnější podoby. Ostatně si to můžete prohlédnout na videu. Čertů a andělů se sešlo požehnaně, leč Mikuláš žádný. Jenže vedle dnů, přinášejícím potěchu a hřejivý pocit u srdce, Mikuláš, Vánoce konec roku, přicházejí také dny, kdy se všechno s... (Jak to napsat slušně? Kazí? Nedaří? Bo!) Takové okamžiky přicházejí zpravidla v sériích, jejichž ukončení není známo ani nejprotřelejším a nejjasnozřivějším jasnovidcům a vědmám.

celý článek


ZASE NOVÝ ROK

(JEN ABY NEBYLO ZASE VŠE PO STARÉM)

úterý, 06. 01. 2009 19:14 - Autor: Umba

"Tak ještě jednou. Šťastný a veselý..." S touto větou jsme se občas docela vyblbli. Viď, Tasso?

Obměna stránek je zřídkavá, bylo mi praveno...

 

celý článek


 

<<články z roku 2010    články z roku 2008>>     články z roku 2007>>     ještě starší články>>

home