články z roku 2010>>   ještě starší články>> 

Bluesa

sobota, 16. 07. 2016 12:18 - Autor: Zack

METoto je překlad článku z amerických stránek Marquix Global Network, kde se píše o naší kapele Bluesa (v Česku známé jako Brkovice boys):

Je tu proud napětí a moderní úzkosti starého světa zachycený v hudbě kapely Bluesa a tato energie je zakotvena v jejím rádiovém debutu – písničce 'Asi', jež fascinuje posluchače. Je načase, aby se svět dozvěděl více o této zajímavé bluesové skupině.

Někteří umělci se snaží měřit svou cestu na vrchol v hudebním průmyslu osobní okázalostí (či nevyzpytatelností). Jiní pracují na byznysu jako ostřílený politik a doufají, že peníze a sláva bude odčiněna nějakými kompromisy na jejich cestě. Ale jen málokdo to dokáže zlatým sloučením originality, muzikálnosti a talentu. Bluesa je taková skupina.

celý článek

Jak se stát „hvězdou“ v USA

středa, 09. 03. 2016 08:51 - Autor: Zack

bTak za prvé. Musí vás bavit muzika a nesmíte toho moc umět. Třeba hrát na hudební nástroje, nebo ještě lépe – zpívat.

Pak si koupíte Cubase 8, jednu až tři kytary (nejlépe Epiphone Les Paul, Fender – Squier Stratocaster a Jumbo X od Furcha), steel kytaru Gretsch, k němu vám musí Bobík za pár piv udělat želízko, jinak za něj utratíte majlant a opravdoví dobrodruzi si pořídí i prstýnky (ne snubní, ale na brnkání) a když máte zbytečných 25 000, tak i klávesový nástroj Korg. Nesmí chybět mikrofon, multiefekt Boss a několik kilometrů kabelů, které pak promění váš druhdy útulný pokojík v nepřehledné studio, že by padnul do mdlob i sound engineer z Abbey Road.

celý článek

SLAVNOSTI SEDŘENÉ KŮŽE

čtvrtek, 25. 6. 2015 15:26 - Autor: Zack

Souběžně se Slavnostmi pětilisté růže probíhá trochu opomíjený dvoudenní folk-blues-rockový fesťáček v Museu Czech Underground – Slavnosti sedřené kůže. Letos se konal 2. ročník a opět byl bezvadně obsazen skvělými kapelami a folkrockovými písničkáři.

Ostatně moje letošní rockové jaro, či spíš léto, začalo už na 1. máje v Plzni na koncertě Lynyrd Skynyrd. Vždycky mi vrtalo hlavou, proč jsou vždycky, nebo skoro vždycky, koncerty zahraničních kapel lepší než většiny těch českých, i když instrumentálně mnohdy rozhodně nezaostávají. V Plzni se to ukázalo zcela markantně. „Dědkové“ z Lynyrd Skynyrd hráli jako o život, kdežto české kapely to jen bez zájmu odšmidlaji, hlavně když dostanou prachy a tradá na další štaci. Jsou výjimky, jak jsme se mohli přesvědčit o týden později v Lišově na Krausberry. Martin Kraus je všechno možné, jenom ne profesorský studený čumák.

celý článek

JAK ZABÍT HOSPODU

čtvrtek, 25. 6. 2015 15:04 - Autor: Zack

HospodaNo… Že je na Hlincovce už půl roku zavřená hospoda ví snad každý a ne jenom na Hlincovce. Proč tomu tak je, když obec věděla už od loňského září, že Tomáš Chumlen končí, toť otázka, na kterou by možná hodně lidí znalo odpověď. Je pravda, že obecní zastupitelstvo tvrdí, že oficiálně nemělo nic v ruce. To možná nemělo, ale již 8. 10. 2014 vypsalo „výběrové řízení“ na hostinského.

Ovšem 11. 12. 2014 zastupitelstvo vyslechlo žádost nájemce restauračního zařízení Hlincová Hora pana Tomáše Chumlena o předčasné ukončení nájemního vztahu. Zastupitelstvo informovalo nájemce, že obec jako pronajímatel neshledává důvody nájemní smlouvu ukončit, neboť důvody k ukončení ze smlouvy nenastaly, přesto dává nájemci možnost najít a smlouvu tak  delegovat na třetí osobu za stejných podmínek, až do skončení nájemního vztahu.

celý článek


8. HP Rock Fest 2014

pátek, 29. 08. 2014 16:44 - Autor: Zack

Po té, co ve Čkyni skončily tamní slavné openairy, hledal jsem v záplavě festivalů něco, čím bych tuto sympatickou kratochvíli nahradil, a v mém hledáčku se objevila Horní Planá se svým tradičním a takřka již kultovním HP Rock Festem. Splňovala obě kritéria, která jsem měl. Je to na Šumavě a hraje se tam dobrý rock. Již z Bandzone.cz jsem znal Rodriega Estavesze (viz článek), místní mladé hvězdy Another Fake Heroes a částečně i Harvester, který pod svým žánrem „aggro - ethno“ skrývá vtipné rockové písničky.

Poprvé mi díky svatbě kamaráda mi hornoplánský „fesťák“ unikl, ne tak podruhé, ačkoliv to byl již osmý ročník. Sedl jsem do svého čtyřválcového přemisťovadla a vyrazil vstříc hudebním zážitkům. Již z webu jsem věděl, že doposavad Rock Festu nepřálo počasí, ale 2. srpna 2014 se zdálo, že rocková Horní Planá si dopřeje satisfakci, ne sice od Rolling Stones, ale aspoň co se týče počasí.

celý článek


 

články z roku 2010>>   ještě starší články>> 

home