UNDERGROUNDOVÁ POUŤ 2011

úterý, 03. 05. 2011 13:35 - Autor: Zack

V sobotu 23. dubna se konala v legendárním hostinci Na Americe (jak jinak) 2. undergroundová pouť (jak jinak) a na ní po loňských Plastic People of the Universe vystoupily další undergroundové legendy (jak jinak): DG 307 a Umělá hmota. Na to jsme vyrazit museli. Jednak proto, že jsme byli zvědaví, pak málo co bývá blíž a také vloni se nám Na Americe líbilo. Kromě mě a Ječmena, tradičních ozdob mnoha kulturních akcí od Aše po Zaliny, naturalizovaný perštátský jelen Bohouš Pučejdlů, jenž koupil lístky, Vlasta, rodina Čapků a kališťský pistolník Roch s potomkem.

Po přivítání s dalšími známými jsme se odebrali na sál, abychom vyposlechli koncert Pavla Zajíčka s DG 307. Popisovat hudbu DG 307 je pomalu na stoh papíru, pokud zůstaneme u toho, že to je hudba. Pokud je, tak psychedelická jak zákon káže, že ranní Floydi by možná pobledli. Narozdíl od ranných brambor Floydů se ovšem Zajíčkova parta nezdržuje zbytečnými melodiemi, natož písničkami. Spolu s verši zněly zvuky vyluzované v některých případech i na hudební nástroje.  Já sám jsem si tuto kapelu zaškatulkoval mezi takzvaně "dvacetiminutové," protože déle je naživo nevydržím poslouchat. Na Americe jsem to dokázal se pokoušet vnímat dobu asi dvojnásobnou. Pak jsem raději odešel na vzduch a následně do výčepu, kde sedělo povícero DG 307 "chtivých" účastníků v čele s Vlastou. Ječmenovi se udělalo, prý po úžehu při práci na zahradě, tak nevolno, že musel odejít asi po čtvrthodině.

Následující Plastická hmota bylo umění z jiného soudku. Možná, že nebyla tak intelektuálně na výši (i když bůh suď, co tam Zajíček vlastně vyprávěl), zato její hard rock se poslouchal až do konce koncertu vcelku lehce. Frontman Milan Dino Vopálka se opravdu vyblbnul nejen na pódiu, ale i okolo něho, kde si zazpíval i s pár opilci, kteří se tam motali (hlavně jeden). Lidi si v sále i u podia často "zablbli" také.

Domů mě dovezl mladý Roch, za což mu děkuji. Od dlouhého stání mě docela bolely nohy. Večer byl celkově v pohodě a už se těším na příští rok. Údajně by to mohli být zase Plastici. Uvidíme.

Související odkazy: galerie: Undergroundová pouť 2011

Více fotek  ZDE

Zpět na Hlincovské rozhledy

home