OPEN AIR VE ČKYNI NAPOSLED?

úterý, 21. 06. 2011 09:33 - Autor: Zack

Otázka v nadpisu se bohužel jeví jako oprávněná. Nemáme ji z žádné pověstné druhé ruky, natož "jedna pani povídala," nýbrž od samotného kulturního dobrodějě a vrchního pořadatele Ivana B.A.D. Lidí přišlo málo a bůh suď, bylo-li to počasím, nebo výběrem hlavní hvězdy večera. V každém případě se tak vyjádřil Ivan po skončení koncertu našemu paparazimu.

Kulturní úderníci mého formátu absolvovali už v pátek lidovou veselici na Kodetce za přispění kapely He Band, takže se docela špatně vyspali a to jim vydrželo až do pondělka.

Sobota 18. června se od rána nezdála býti příznivá pořádání jakýchkoliv akcí bez střechy nad hlavou, snad kromě požárů. Počasí hrozilo celé odpoledne apokalypsou, v lepším případě potopou světa a to nemám právě na mysli Svět v Třeboni. V poledne to vypadalo ještě jakž takž, ale s přibývajícími hodinami se více a více začala otevírat nebesa a teplota vzduch slibovala dobu ledovou. Zkrátka globální oteplování znovu a já nevím pokolikáté selhalo.

Vzhledem k tomu, že Ječmen jel na nějakou veselku do Zlešic, takže nás měl očekávat až na místě, jsem postupně nabral do svého vozidýlka Písta, jenž nemohl nespatřit a vyslechnout svůj teenagerovský idol Doro, Zajdu, kterého zajímal spíš Citron, v Kalištích Mlíka a ve "škole" i pistolníka Rocha - ne jako ochranku, nýbrž jako posluchače a ozdobu všech kulturních akcí, přestřelky v saloonu nevyjímaje. Ostatně jsem mu dlužil odvoz za jeho dobrodiní po koncertě DG 307 a Umělé hmoty na Americe, kdy jsem byl líný jít ten kilák a půl domů.

Kupodivu, když se objevily střechy Čkyně před námi, déšť znenadání ustal. Radost se vrátila do našich myslí. Všichni se vrhli na bramboráky a pivo. Píst i přesto, že vloni po pozření bramboráku rozháněl žlučníkovou koliku fernetem. Po chvíli postávání u stánků s metalovými suvenýry jsme zaujali naše obvyklé místo před mixákem. Chtěli jsme si dát závod, kdo za nejkratší dobo hne s více knoflíky a potenciometry, ale zvukař nevypadal, že by jej to mohlo pobavit.

I když v tu chvíli svítilo na okolní kopce sluníčko, Ječmen se neobjevoval a neučinil tak ani později. Telefon vypnul a na esemesky nereagoval. Zřejmě se raději také znovu oženil, než aby vytáhl paty do extravilánu, kde se ženili chvílemi i čerti. Jak ostatně říkával Čert blahé paměti: "Co naděláš do nebožky, když je tři dny mrtvá."

Úderem deváté Ivan B.A.D. přivítal přítomné rockery a rockerky, povzdechl si, že jich mohlo být víc a  vlétl na to Citron. Lidi se docela rozjeli. Mezitím se úplně setmělo a v půl jedenácté se vřítila na podium Doro. Hroziči, nestíhali hrozit, Doro jela jak Sachs. S postupujícím koncertem začínal nervóznět paparazi Píst. Rozhodl se, že bez fotky s Doro Čkyni neopustí. Jak sobě usmyslil, tak se i stalo. Po posledním (čtvrtém - to jsem snad ještě nezažil) přídavku, zpacifikoval ochranku, zmlátil šoféra, frontu otrapů a konečně se mu po plynnou němčinou vyznané lásce Doro vrhla do náruče.

Tam i slyšel, když Ivanovi navrhoval na příště Arakain, že s největší pravděpodobností žádné příště nebude, že už v tom provařil dost.

Doufejme, že se stane nějaký zázrak. Kam by jsme jezdili? Vždyť jinde bych se mezi teenagery asi necítil dobře a tady jich moc nebývá. Fotky jsou tentokrát všechny moje - taky to podle toho vypadá. Já se to asi nenaučím fotit divochy při světelné show.

Související odkazy: GALERIE: Čkyně 2011

Zpět na Hlincovské rozhledy

home